0

Cyfrowy Polsat pozyskał prawa do Ligi Mistrzów i Ligi Europy

Grupa Polsat nabyła wyłączne prawa do transmisji spotkań elitarnej Ligi Mistrzów i Ligi Europy, od sezonu 2018/19 do sezonu 2020/2021 roku. Oznacza to możliwość obejrzenia wszystkich 1029 meczów tych rozgrywek przez trzy sezony na jednej platformie.

Polsat wykupił prawa do transmisji w przełomowym momencie dla Ligi Mistrzów i Ligi Europy, kiedy to nastąpi szereg zmian z myślą o kibicach. Zostaną wprowadzone między innymi nowe godziny rozgrywania meczów – w dniu meczowym spotkania Ligi Mistrzów będą rozgrywane o godzinie 19.00, zaś kolejne o 21.00 (a nie jak do tej pory wszystkie o 20.45). Widzowie będą mogli zobaczyć więcej spotkań i nie będą musieli wybierać, który z jednocześnie rozgrywanych meczów jest godniejszy ich uwagi. Podobnie w przypadku Ligi Europy, start meczów nastąpi o godzinie 19.00 i 21.00.

Od sezonu 2018/2019 zmienią się także zasady kwalifikacji do Ligi Mistrzów, cztery pierwsze zespoły z czterech najwyżej sklasyfikowanych lig automatycznie uzyskują awans do fazy grupowej LM, o pozostałe miejsca powalczą drużyny z niższej sklasyfikowanych lig. Oznacza to wyższy poziom rozgrywanych meczów, więcej spotkań pomiędzy europejskimi potęgami, większe emocje, więcej gwiazd oraz większe zainteresowanie widzów. Wprawdzie polski klub będzie miał nieco utrudnione zadanie w drodze do piłkarskiej elity, ale za to spotka się tam z najlepszymi klubami kontynentu i pokaże się jeszcze większej widowni niż obecnie.

Aktualnie prawa do nadchodzącego sezonu Ligi Mistrzów posiada jeszcze platforma nc+.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *