0

Super Polsat – pierwsza stacja dla osób niepełnosprawnych

Do tej pory osoby niedosłyszące i niedowidzące, aby oglądać telewizję musiały wyszukiwać programów z napisami lub audiodeskrypcją. Teraz będą miały swój kanał, w którym zdecydowana większość programów będzie zawierać udogodnienia dla niepełnosprawnych. Nadawanie rozpoczął właśnie Super Polsat, dostępny m.in. w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

W ofercie stacji znajdą się popularne produkcje Telewizji Polsat oraz rozrywka, filmy, sport na żywo i informacje, dostosowane do odbioru przez osoby niepełnosprawne z dysfunkcjami narządu wzroku i słuchu. To pierwsza tego typu stacja w Polsce i Europie.

W ramówce nie zabraknie propozycji dla dorosłych i dzieci, od klasyki polskiego kina powojennego, po kino familijne, komedie oraz dramaty, a dla najmłodszych codziennie w godzinach od 7:00 do 9:00 emitowane będzie pasmo filmów animowanych. Popołudnie od poniedziałku do piątku od godziny 14:00 przeznaczone jest dla fanów sztuki kulinarnej, pragnących zobaczyć pojedynki najlepszych szefów kuchni w Polsce w programie „Top Chef”, a także rywalizację za drzwiami najsłynniejszej restauracji na świecie czyli „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”. Od godziny 17:00 na antenie Super Polsat będzie można zobaczyć show: „Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami”, „Must be the Music. Tylko Muzyka”, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz „Celebrity Splash”. Następnie wyemitowane zostaną seriale Polsatu, które zyskały wiernych fanów: „Przyjaciółki”, „Hotel 52” oraz „Szpilki na Giewoncie”.

Jak odbierać?
Super Polsat można oglądać za pośrednictwem drugiego multipleksu (MUX-2) naziemnej telewizji cyfrowej. W ramach DVB-T Super Polsat zastąpił Polsat Sport News, który dostępny jest już wyłącznie u operatorów płatnej telewizji, ale w jakości HD. Kanał Super Polsat dostępny będzie również na platformach satelitarnych i u operatorów sieci kablowych.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *