0

Super Bowl na żywo w Eleven Sports

Super Bowl to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Stanach Zjednoczonych, finał rozgrywek NFL, czyli futbolu amerykańskiego. W Polsce będzie je można zobaczyć na kanale Eleven Sports, który przeprowadzi transmisję w nocy z 5 na 6 lutego. W finale wystąpią drużyny New England Patriots i Atlanta Falcons, a w przerwie meczu zaśpiewa gwiazda muzyki pop Lady Gaga.

Spotkanie finałowe NFL zostanie rozegrane w Houston, na mogącym pomieścić prawie 80 tysięcy widzów NRG Stadium. Wezmą w nim udział zwycięzcy konferencji AFC i NFC, w ramach których odbywa się rywalizacja najpierw w sezonie zasadniczym (17 serii spotkań), a następnie w fazie play-off. W finałowej rozgrywce New England Patriots z Atlanta Falcons kibice będą mieli okazję podziwiać m.in. legendarnego Toma Brady’ego, który wystąpi w wielkim finale już po raz siódmy, czego nie dokonał żaden zawodnik w historii NFL. Zawodnicy drużyny Patriots czterokrotnie, w latach 2002, 2004, 2005 i 2015, zdobyli mistrzostwo ligi i są jak do tej pory najbardziej utytułowaną ekipą XXI wieku. Ich porażka byłaby niespodzianką, gdyż przed sezonem mało kto dawał szansę Falcons nawet na awans do fazy play-off. Typowania te nie przeszkadzają jednak kibicom z Atlanty, którzy mają nadzieję, że Matt Ryan i Julio Jones poprowadzą Sokoły do pierwszego tytułu w dziejach klubu.

Finał Super Bowl to także wielkie wydarzenie marketingowe, ze względu na swoją wysoką oglądalność. Ceny reklam w przerwach transmisji w Stanach Zjednoczonych przyprawiają o zawrót głowy, wystarczy wspomnieć, że w zeszłym roku za trzydziestosekundowy spot trzeba było zapłacić aż 5 milionów dolarów! Niebotyczne są również zarobki czołowych zawodników, według prestiżowego magazynu Forbes aż pięciu przedstawicieli NFL znalazło się w gronie dwudziestu najlepiej opłacanych sportowców globu. Roczne zarobki Cama Newtona, który jest rozgrywającym Carolina Panthers, szacowane są na 53 miliony dolarów! Corocznie emocjom na boisku towarzyszą występy gwiazd muzyki, 51. Super Bowl uświetni w przerwie po drugiej kwarcie Lady Gaga, zaś hymn USA przed meczem zaśpiewa znany wokalista country Luke Bryan.

Super Bowl LI w kanale Eleven Sports:
Niedziela (5 lutego):
• godz. 23.00 „Road to Super Bowl”
Poniedziałek (6 lutego):
• godz. 00.00: New England Patriots – Atlanta Falcons

Powtórki meczu w kanale Eleven Sports: 6 lutego o godz. 8.00 i 16.30, 7 lutego o godz. 16.00, 8 lutego o godz. 23.00

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *