0

Cykl „Kino Mówi: Romans” w marcu na Ale kino+

Nowy miesiąc i nowy cykl filmowy na Ale kino+. Tym razem w sekcji „Kino Mówi” znajdziemy filmy, które poruszają problemy związane z miłością, seksem, zdradą i romansem. W programie jest między innymi telewizyjna premiera „Boris bez Béatrice” oraz „Między nami seksoholikami” z Markiem Ruffalo.

Cykl rozpocznie się od mocnego uderzenia, a więc filmu „Między nami seksoholikami” (2 marca). Jest to dramat, który opowiada o trzech zdesperowanych mężczyznach, walczących z uzależnieniem od seksu i pragnących z całych sił stworzyć wartościowe związki. Na pozór bohaterów nie łączy nic, ale wielostopniowy program odwykowy, przez który przechodzą, sprawia, że stają się jak rodzina, która wzajemnie się wspiera, jak również doprowadza do wściekłości.

Następna propozycja to film „Boris bez Beatrice” (9 marca), uczestniczący w konkursie głównym 66. MFF w Berlinie. Jest to historia człowieka, który zmaga się z kryzysem egzystencjalnym i problemami w małżeństwie. Intrygujący portret mężczyzny, stojącego na życiowym zakręcie. Świat tytułowego Borisa (James Hyndman) diametralnie zmienia się pod wpływem tajemniczego nieznajomego.

Kolejnym filmem będzie „Cheri” (16 marca), adaptacja powieści Sidonie-Gabrielle Colette. W rolach głównych wystąpią gwiazdy kina: Michelle Pfeiffer, Kathy Bates i Rupert Friend. Akcja filmu rozgrywa się w Paryżu, na początku XX wieku. Miasto to słynie wówczas ze sztuki, mody, elegancji i luksusowych kurtyzan – kobiet pięknych, wyrafinowanych i inteligentnych, świadczących swoje usługi przedstawicielom francuskich elit. Jedną z najlepszych w mieście jest Lea (Michelle Pfeiffer), która pewnego dnia poznaje młodego młodzieńca o imieniu Cheri.

23 marca będziemy mogli zobaczyć melodramat prezentowany w konkursie głównym 71. MFF w Wenecji „3 serca”. Film opowiada o Marcu (Benoit Poelvoorde), który spóźnia się na pociąg do Paryża, w wyniku czego na peronie poznaje intrygującą kobietę, Sylvie (Charlotte Gainsbourg). Niestety ich znajomość zostaje przypadkowo przerwana. W międzyczasie w życiu Marca pojawi się Sophie, siostra Sylvie, a losy bohaterów nieoczekiwanie się łączą.

Ostatnim filmem w tym cyklu będzie obraz „Oblicze miłości” (30 marca), w którym wystąpią: Annette Bening, Ed Harris i Robin Williams. Jest to miłosna historia o dojrzałej kobiecie, która zakochuje się w mężczyźnie łudząco podobnym do jej zmarłego męża. Nikki (Annette Bening) była przez lata szczęśliwą mężatką, ale niestety jej ukochany mąż Garrett (Ed Harris) zginął w wypadku. Cały świat kobiety nagle się rozpada, a ona pogrąża się w rozpaczy, apatii i całkowitym braku nadziei na przyszłość. Jednak pewnego dnia spotyka mężczyznę, który jest łudząco podobny do jej zmarłego męża.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *