0

Słynny wyścig Le Mans na żywo w Eurosporcie

Jubileuszowy 90. wyścig Le Mans odbędzie się 11 czerwca, relację z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu 1, Eurosportu Extra i w Playerze.

Nowością w tegorocznej transmisji będzie obraz z 16 kamer umieszczonych w kokpitach samochodów. Przykuwać uwagę widza mają też ujęcia z drona i helikoptera. 24-godzinna rywalizacja na torze w Le Mans będzie transmitowana w całości na żywo, a skomentują ją: Grzegorz Gac, Andrzej Mielczarek, Grzegorz Jędrzejewski, Maciej Marcinkiewicz, Wojciech Jakóbczyk, Maciej Puchała oraz Mariusz Miękoś.

W wyścigu wezmą udział 62 samochody, spośród których najwięcej będzie reprezentowało klasę LMP2. Na starcie pojawią się znane nazwiska kierowców, w tym nasz najlepszy kierowca Robert Kubica, który poprowadzi samochód Prema Orlen Team. W jego zespole pojadą również Louis Deletraz i Lorenzo Colombo. Innym polskim zespołem będzie Inter Europol Competition, który wystawi dwa samochody. W pierwszym składzie pojedzie: Jakub Śmiechowski, Alex Brundle i Esteban Gutierrez, a w drugim: David Hansson, Pietro Fittipaldi i Fabio Scherer. Będzie więc komu kibicować.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *