0

Nowy sezon Teatru Telewizji w TVP

Nowy sezon w Teatrze Telewizji TVP nie obędzie się bez kilku premier. Z okazji roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zostanie przygotowany spektakl na podstawie powieści „Inny świat”, w reżyserii Igora Gorzkowskiego. W rolach głównych wystąpią: Phillipe Tłokiński i Rafał Zawierucha.

Następną premierą będzie „Imperium”, dramat Wojciecha Tomczyka, w reżyserii Roberta Talarczyka, który przytacza spotkanie legendarnego „budowniczego Gdyni”, premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego (Mariusz Ostrowski) z wybitnym pisarzem Melchiorem Wańkowiczem (Ireneusz Czop), „królem polskiego reportażu”.

Kolejną premierą Teatru Telewizji będzie „Oscar dla Emily”, brawurowa komedia o niespełnionym zawodowo małżeństwie aktorów z Hollywood. Emily (Ewa Wiśniewska) i Henry (Sławomir Orzechowski) całe życie marzyli o statusie gwiazd filmowych, pięknej posiadłości w Beverly Hills i bywaniu na oscarowych galach. Jednak ich rzeczywistość jest zgoła inna, mają skromny domek na przedmieściu, w którym co rusz wcielają się w swoje ukochane role (te, które zbudowali lata temu, grając w „Romeo i Julii”). Jest to gorzka i pełna ironii opowieść na temat współczesnego show biznesu w reżyserii i na podstawie scenariusza Kingi Dębskiej.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *