0

Najciekawsze role Roberta De Niro w Stopklatce TV

Stacja Stopklatka TV postanowiła w kwietniu przypomnieć widzom największe role jednej z najznakomitszych gwiazd Hollywood – Roberta De Niro. Filmy będą emitowane w pasmie Kino Konesera, które oglądać można w każdą środę około północy.

Na pierwszy ogień pójdzie legendarny już „Taksówkarz” (5 kwietnia) w reżyserii Martina Scorsese. De Niro gra tam rolę psychopatycznego weterana wojny w Wietnamie, który zatrudnia się jako nocny taksówkarz w Nowym Jorku. Kreacja ta została owiana legendą, podobno aktor przed rozpoczęciem zdjęć, pracował przez parę miesięcy po 12 godzin dziennie jako taksówkarz. Zostało to docenione nominacją do Oscara i wielką popularnością.

Następnie poznamy niezwykłą rolę De Niro w „Przebudzeniach” (12 kwietnia), gdzie partnerował Robinowi Williamsowi. De Niro zagrał w tym filmie pacjenta wybudzonego z wieloletniej śpiączki. Kolejna nominacja do Oscara.

W trzecim tygodniu kwietnia Stopklatka TV pokaże debiut reżyserski De Niro, czyli „Prawo Bronxu” (19 kwietnia). To opowieść o relacji ojca i syna, w której syn, zafascynowany przestępczym światem, oddala się od rodziny. Film dedykowany pamięci Roberta De Niro Seniora – ojca gwiazdora.

Ostatnim filmem w cyklu będzie thriller „Red Lights” (26 kwietnia), w którym aktor wciela się w niewidomego Simona Slivera, uważanego za światowej sławy medium. Odmiennego zdania jest jednak doktor psychologii Margaret Matheson (Sigourney Weaver), próbująca udowodnić, że magik jest hochsztaplerem.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *