0

Najciekawsze role Roberta De Niro w Stopklatce TV

Stacja Stopklatka TV postanowiła w kwietniu przypomnieć widzom największe role jednej z najznakomitszych gwiazd Hollywood – Roberta De Niro. Filmy będą emitowane w pasmie Kino Konesera, które oglądać można w każdą środę około północy.

Na pierwszy ogień pójdzie legendarny już „Taksówkarz” (5 kwietnia) w reżyserii Martina Scorsese. De Niro gra tam rolę psychopatycznego weterana wojny w Wietnamie, który zatrudnia się jako nocny taksówkarz w Nowym Jorku. Kreacja ta została owiana legendą, podobno aktor przed rozpoczęciem zdjęć, pracował przez parę miesięcy po 12 godzin dziennie jako taksówkarz. Zostało to docenione nominacją do Oscara i wielką popularnością.

Następnie poznamy niezwykłą rolę De Niro w „Przebudzeniach” (12 kwietnia), gdzie partnerował Robinowi Williamsowi. De Niro zagrał w tym filmie pacjenta wybudzonego z wieloletniej śpiączki. Kolejna nominacja do Oscara.

W trzecim tygodniu kwietnia Stopklatka TV pokaże debiut reżyserski De Niro, czyli „Prawo Bronxu” (19 kwietnia). To opowieść o relacji ojca i syna, w której syn, zafascynowany przestępczym światem, oddala się od rodziny. Film dedykowany pamięci Roberta De Niro Seniora – ojca gwiazdora.

Ostatnim filmem w cyklu będzie thriller „Red Lights” (26 kwietnia), w którym aktor wciela się w niewidomego Simona Slivera, uważanego za światowej sławy medium. Odmiennego zdania jest jednak doktor psychologii Margaret Matheson (Sigourney Weaver), próbująca udowodnić, że magik jest hochsztaplerem.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *