0

Kino Polska nadaje w jakości HD

Na swoje 15 urodziny kanał Kino Polska uzyskał jakość HD. Kanał ten jest już dostępny w tej jakości w ofertach platform satelitarnych Cyfrowy Polsat (pozycja numer 43) oraz NC+ (pozycja numer 64), a także w sieci kablowej UPC Polska (pozycja numer 201 w dekoderach Horizon oraz 474 w Mediaboxach). Do końca 2018 roku kanał ten znajdzie się w ofertach wszystkich operatorów kablowych i satelitarnych w kraju, bowiem sygnał SD zostanie całkowicie zawieszony.

Kino Polska to jedyny kanał telewizyjny na świecie, na którym możemy zobaczyć wyłącznie polskie filmy. Obok arcydzieł polskiej kinematografii w ofercie kanału znajdują się popularne polskie seriale, kultowe komedie, dokumentalne archiwalia, animacje i filmy niezależne. Stacja powstała z pasji do kina i prezentuje wyjątkowe podejście do dziedzictwa polskiego filmu i telewizji.

Stacja działa również na rzecz rozwoju polskiej kinematografii, szanując przeszłość polskiego kina, bacznie obserwuje jego teraźniejszość i z ciekawością przygląda się temu, co już za chwilę będzie jutrem filmu. Dzięki współpracy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym nadawca wspiera proces rekonstrukcji polskich filmów, zaś odnowione tytuły regularnie goszczą na jego antenie.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *