0

TVP Polonia w jakości HD

TVP Polonia rozpoczyna od września nadawanie w jakości HD. Najpierw nowy standard będzie dostępny w odbiorze satelitarnym, później włączą go operatorzy kablowi.

Stałe podnoszenie jakości technicznej kanałów oferty programowej jest ważnym celem jaki postawiła sobie Telewizja Polska. Ambicją TVP jest aby wszystkie nasze programy docierały do widzów co najmniej w jakości HD, co sukcesywnie realizujemy – zauważa Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

TVP Polonia jest programem adresowanym głównie do Polonii i Polaków za granicą oraz do obcokrajowców interesujących się Polską. Misją kanału jest niezmiennie tworzenie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granicą, podtrzymywanie tożsamości, języka ojczystego i kultury.

Telewizja Polonia już od 27 lat łączy Polaków na całym świecie. Mamy wiernych widzów, którzy z nami rozpoczynają i kończą dzień. Zmieniamy się dla nich, udoskonalamy zarówno program, jak i jakość obrazu i dlatego, od 1 września wprowadzamy emisję programów w rozdzielczości HD – mówi Magdalena Tadeusiak – Mikołajczak, dyrektor TVP Polonia.

W ramówce kanału znajdują się filmy fabularne, seriale, audycje rozrywkowe oraz informacyjne, a także unikatowe produkcje, których nie można znaleźć na innych kanałach telewizyjnych. To programy o życiu i działalności środowisk Polonii i Polaków w różnych krajach i regionach świata, reportaże i filmy dokumentalne przedstawiające wybitnych rodaków i ich osiągnięcia.

TVP Polonia dostarcza też widzom codzienną porcję wiadomości z kraju w języku polskim – program informacyjny „Polonia 24” oraz angielskim – „Focus on Poland”.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *