0

Od stycznia TVP3 zastąpi TVP Regionalną

Start TVP3, poranne pasma śniadaniowe w każdym z oddziałów terenowych, włączenie społeczności lokalnych do współtworzenia telewizji, zaś docelowo 16 godzin programów własnych w każdym z 16 regionów – to najważniejsze zmiany, jakie TVP zacznie wprowadzać w OTV już w styczniu 2016 roku.

W każdym z 16 oddziałów terenowych rozwijane będą redakcje internetowe, które będą wydawały nowoczesne serwisy www skierowane dla mieszkańców regionów zasilając je zarówno materiałami wideo z anten, jak też informacjami przygotowanymi wyłącznie z myślą o internautach. Dzięki treściom dopasowanym do internetowego kanału konsumpcji, wykorzystaniu angażujących mechanizmów mediów społecznościowych i rozwojowi tzw dziennikarstwa mobilnego, strony internetowe OTV mają stać się wkrótce lokalnymi serwisami informacyjnymi pierwszego wyboru. Do połowy stycznia 2016 zostanie uruchomiona nowoczesna infrastruktura technologiczna, która pozwoli na wykorzystanie w produkcji telewizyjnej elementów dziennikarstwa mobilnego (MOJO), zaś od lutego 2016 każdy OTV zostanie wyposażony w najnowszej generacji cyfrowy system automatyzacji emisji programu.

Począwszy od 2 stycznia 2016 roku dotychczasowy logotyp telewizji regionalnej zostanie zastąpiony przez logo TVP3. W każdym z 16 oddziałów dodana będzie do niego również nazwa miasta. Zostaną też wprowadzone zmiany ramówkowe – już od 4 stycznia, czyli od pierwszego poniedziałku w nowym roku w każdym z 16 regionów między godz 7.00, a godz 8.15 nadawane będzie na żywo poranne pasmo śniadaniowe, o lżejszym charakterze, lifestylowo-informacyjnym. Każdy z regionów tworzy program autorski – z własną koncepcją, a także własnym tytułem, będą jednak elementy wspólne:
• najświeższe informacje z regionu w tym: jak minęła noc, sytuacja drogowa, pogoda, zapowiedzi wydarzeń z regionu (kulturalnych, sportowych itp.);
• relacje na żywo z regionu (łączenie w terenie z reporterem, felietony, reporter z kamerą);
• przeglądy prasy regionalnej i portali internetowych;
• podsumowanie dnia poprzedniego;
• rozmowy z gośćmi;
• zapowiedź najlepszych pozycji programowych.

Dodatkowo, w zależności od regionu w programie znajdą się także:
• magazyny poradnikowe np.: prawny, ekonomiczny, kulinarny, kąciki zdrowia i urody, kąciki rodzica;
• rozrywka, w tym występy muzyczne, konkursy, kartki z kalendarza.

W pierwszym etapie zmian pojawi się też dodatkowe pasmo popołudniowe, które rozpocznie się o godz. 17.30. W efekcie tego począwszy od 4 stycznia 2016 roku w każdym z regionów będzie 5 godz 15 min emisji produkcji premierowych dziennie.

Zmiany docelowe: 6+6+4
W kolejnym etapie na 16 antenach regionalnych nadawanych będzie 16 godzin programu z regionów z myślą o konkretnych widzach w konkretnym regionie. Na 16 godzin emisji programu w ciągu dnia złożą się dwa 6-godzinne bloki programowe oraz jeden 4-godzinny. Pomysł jest taki, aby 6-godzinny blok można było we fragmentach powtarzać w pozostałych pasmach i trafić do różnych grup widzów zainteresowanych daną tematyką.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *