0

Liga Europy i Liga Konferencji Europy na platformie online Viaplay

Nowe rozgrywki piłkarskie UEFA – Ligę Konferencji Europy i Ligę Europy będzie transmitować platforma Viaplay. Będzie na niej można również obejrzeć mecze Bundesligi.

Nordic Entertainment Group (NENT Group), operator Viaplay, nabył wyłączne prawa do transmisji rozgrywek Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA w Polsce, od początku sezonu 2021/22 do końca sezonu 2023/24. Serwis streamingowy Viaplay zostanie uruchomiony w sierpniu 2021 roku.

Naszą ambicją jest by platforma Viaplay była wiodącym dostawcą treści sportowych i rozrywkowych w Polsce. Będziemy budować naszą pozycję oraz sportowe portfolio krok po kroku. Po ogłoszeniu wyłącznego partnerstwa z Bundesligą, cieszę się, że teraz mogę poinformować o nabyciu praw do transmisji dwóch europejskich rozgrywek klubowych, które będą miały duże znaczenie dla polskich kibiców. Jesteśmy partnerem UEFA od niemal 30 lat i chcemy rozszerzać to partnerstwo także na polskim rynku – podkreślił Anders Jensen, prezes NENT Group.

Liga Europy i Liga Konferencji to rozgrywki, które składają się łącznie z 282 spotkań. W Polsce spotkania Ligi Konferencji Europy UEFA mogą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem, jako że do fazy grupowej będą mogły zakwalifikować się trzy polskie drużyny. Liga Konferencji Europy UEFA to zupełnie nowe europejskie rozgrywki klubowe, które zostaną zainaugurowane w sezonie 2021/22. Możliwość występu w nich uzyskają te polskie kluby, które zakończą rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy na miejscach 2 oraz 3, a także zdobywca Pucharu Polski.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *