0

Antenna Group przejmuje AXN

Grupa medialna Antenna, obecna na rynkach w Ameryce Północnej, Europie oraz Australii, poszerza swoje inwestycje o kanały płatnej telewizji AXN, Sony i Viasat w Europie Środkowo-Wschodniej. Umowa z Sony Pictures Television obejmuje 22 kanały telewizyjne oraz usługi na żądanie (OTT).

Antenna Group nieustająco poszukuje możliwości inwestycji w sektorze medialnym na całym świecie, region Europy Środkowo-Wschodniej pozostaje dla nas ważnym celem. Inwestujemy w tym regionie od ponad 20 lat, starając się zapewnić lokalnie najlepsze programy rozrywkowe i informacyjne. To przejęcie jest kolejnym krokiem w tym kierunku, jednocześnie otwierającym perspektywę dalszego wzrostu na tych rynkach – mówi Theodore Kyriakou, Dyrektor Generalny Antenna Group.

Nowe kanały grupy Antenna umożliwiają dotarcie do ponad 24 mln abonentów płatnej telewizji z 12 krajów: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna i Czarnogóra.

Cieszę się, że mogę powitać w Antenna Group zespoły Sony Networks w Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie. Razem wznowimy nasze starania na rzecz zapewnienia rozrywki rzeszom fanów, którzy zaufali AXN i Viasat, a tym samym potwierdzimy naszą pozycję jako preferowanego partnera dostarczającego treści dla operatorów płatnej telewizji i reklamodawców, którzy podzielają nasze ambicje rozwijania rynku płatnej telewizji w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje Adam Theiler, Dyrektor Generalny Pay TV Antenna Group B.V.

Antenna Group będzie dążyć do rozszerzenia oferty kanałów o wiadomości i rozrywkę na najwyższym poziomie. Grupa Antenna posiada szerokie portfolio inwestycji w media, w tym m.in. inwestycje w The Raine Group, VICE Media oraz kultową firmę produkującą filmy i programy telewizyjne Imagine Entertainment.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *