0

Kino Polska nadaje w jakości HD

Na swoje 15 urodziny kanał Kino Polska uzyskał jakość HD. Kanał ten jest już dostępny w tej jakości w ofertach platform satelitarnych Cyfrowy Polsat (pozycja numer 43) oraz NC+ (pozycja numer 64), a także w sieci kablowej UPC Polska (pozycja numer 201 w dekoderach Horizon oraz 474 w Mediaboxach). Do końca 2018 roku kanał ten znajdzie się w ofertach wszystkich operatorów kablowych i satelitarnych w kraju, bowiem sygnał SD zostanie całkowicie zawieszony.

Kino Polska to jedyny kanał telewizyjny na świecie, na którym możemy zobaczyć wyłącznie polskie filmy. Obok arcydzieł polskiej kinematografii w ofercie kanału znajdują się popularne polskie seriale, kultowe komedie, dokumentalne archiwalia, animacje i filmy niezależne. Stacja powstała z pasji do kina i prezentuje wyjątkowe podejście do dziedzictwa polskiego filmu i telewizji.

Stacja działa również na rzecz rozwoju polskiej kinematografii, szanując przeszłość polskiego kina, bacznie obserwuje jego teraźniejszość i z ciekawością przygląda się temu, co już za chwilę będzie jutrem filmu. Dzięki współpracy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym nadawca wspiera proces rekonstrukcji polskich filmów, zaś odnowione tytuły regularnie goszczą na jego antenie.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *